ukurainajin: (Default)
Почув байку — джерела не знаю, бо бачив англійською в американця на ютубі — так от, почув таку байку, ніби росіяни зараз валом кинулися записуватися до війська. Бізнес-план Причина наступна: при долученні там обіцяють доволі щедру вступну виплату (принаймні, обіцяють щедро), ну а Трамп через місяць закінчить війну.
ukurainajin: (Default)
Для мене такий текст мейкс більший, як то кажуть англійці, сенс, ніж той, що російською. Я ще з дитинства в текстах різних «русских» пісень відчував якісь аномалії, якусь неузгодженість, недоречність. Інколи потім виявлялося, що недарма відчував. Та й мелодійний розвиток, якщо подумати, характерний.
Цікаво, що сказав би на це батько, котрий оцю пісню особливо полюбляв?… Кода тут взагалі вогонь, до мурах! Ну, Маляревський дуже талановитий хлопець — це одразу було ясно.

ukurainajin: (Default)
Ось, американець дивиться інтерв'ю з Ніксоном і виявляє, що все, що той казав про комуністів, так само можна застосовувати до путіністів. Як домовлятися з росіянами? — Так, щоби в їхніх власних інтересах було не порушувати домовленість! Як розмовляти з росіянами про мир? — Так, щоби вони розуміли, що не виграють війну!

ukurainajin: (Default)
Чергова спроба жорстко оподаткувати малі приватні посилки.
Цього разу ще жорсткіше, бо вже навіть не з лімітом оподаткування від 22 євро, за прикладом ЄС, як пробували ще за попередньої влади, а вже з нуля для всіх закордонних покупок і від 45 євро для посилок від рідного дядечка*.
Мета: нашкребти податків, де лише можна, ну й, очевидно, як і раніше, пролобіювати інтереси великих імпортерів китайського мотлоху.

Ось тут створено петицію до Ради проти цієї ініціативи: https://itd.rada.gov.ua/Petitions/Petition/Index/12848
Підтримайте, якщо вважаєте її раціональною!

Особисто я хвилююся зараз вже не так за власну кишеню, як за те, що це справді може зашкодити обороноздатності. Скільки податків держава назбирає з цього на виплати військовим, як вони то виправдовують — це лише рожеві мрії самого Гетманцева. А те, що ми всі відчуємо на собі зростання цін та сповільнення процесів — це витікає з логіки. Вважаю, що принаймні до кінця війни робити це не є розважливим.

*Зараз межа неоподаткування збігається з митною межею і становить 150 євро. Причому до 150 її чомусь (от цікаво, чому?) було підвищено зі 100 після початку повномасшабки. На а тепер хочуть опустити до 0. Податок — це ПДВ, 20%.
ukurainajin: (Default)
Правда чи брехня — не знаю, але діло було так.
Міністр московського нападу особисто наказав відправити на фронт засушений шматочок Іллі Муромського, щоби русня на нього помолилася. Русня зібралася помолитися біля шматочка — і туди одразу прицільно прилетіла українська ракета. 23 тіла включно з двома офіцерськими вирушило до святого кобзона, ще понад два десятки тимчасово було позбавлено здатности ходити по молебнах. Не знаю, яку систему наведення було вбудовано в засушеному шматочку, але його не пошкоджено, і він придатний до подальшого використання.
В оточенні міністра пліткують, що все це підлаштовано мусульмансько-буддистськими атеїстами, щоби завадити проводити такі заходи на фронті на постійній основі.
ukurainajin: (Default)
Стоять бабки з плакатом «пріднєстровьє нєзавісімоє государство», а поряд із ними — молодий кабанчик із російським прапором.
Далі, в натовпі стоять люди з плакатом «нєт гєноциду пріднєстровского народа» — довкола них стирчать прапори росії.
Що в головах організаторів? — Очевидно, що ніхуя прапори незалежної російської держави донбаського придністровського народу.
ukurainajin: (Default)
Єдність можна і треба заохочувати, цінити та підтримувати. Це єдине, що працює. Відштовхуватися від її недостатньої кількости — це так само безглуздо, як дорікати відсутністю кохання. Посилити цим почуття провини можна, а зміцнити єдність — ні.
ukurainajin: (Default)
Що таке крінжа (крінж, кріндж) — це коли в 2025-му році намакіяжена неповнолітня шмаркля гімнячить Україну, дрочить на рашку і робить це… кривою російською мовою з характерним полтавським акцентом.

Я ж, наче, теж проходив підліткову стадію. Теж у непростий час — я би навіть сказав, що в безпросвітніший, ніж зараз — через тотальну тогочасну вбогість без натяку на покращення. І настрої тоді теж були такі, котрі Скрябін згодом засвідчив у пісні «Сам собі країна». Так от, тоді, навіть за відсутности війни з рашкою, бунтувати проти дорослого світу шляхом обсирання своєї вбогої країни чомусь на думку не спадало… Може, тоді просто не було ще соцмереж, до яких можна було безоглядно висрати свою випадкову підліткову дурість?…
ukurainajin: (Default)
Я так розумію, що автор каналу говорить британською англійською, тоді як співрозмовник — американською.
Якщо коротко, цей дядько (Ґілмор) вважає, що зупинити хуйла від перемоги над Україною є національним інтересом США. У нього майже все, що він каже, є національним інтересом США, і це зрозуміло.
Власне, він озвучує чітко всі ті тези, з котрими я згоден, тому й заголовок такий. І про Україну, і про Європу, і про протистояння сучасній «вісі зла».

ukurainajin: (Default)
І ось це повна версія мелодії з попереднього допису. Я хотів щось просте, що підкреслювало би драматичність як твору, так і оцього «меморіального» відеоряду. Та й напружуватися з інструменталізацією не було вже сил, тому вийшло саме лише піанінко з басом.
Тут кінцева заставка з огляду, а самий огляд цілком, якщо цікаво, отут.

ukurainajin: (Default)
Це я давно вже, минулої весни робив огляд згаданої манґи і знову трохи покреативив. Спробував зробити до нього заставку в жанрі авдіоманґи, тобто щоби були картинки з манґи з мінімальними анімаційними ефектами та з озвучкою кадрів. Для озвучки мені здалося прикольним спробувати зробити як ніби кажуть самі японці, а поверх уже характерний голос українського перекладача. Раніше я таке ще не пробував. «Японців» мені озвучили різні системи text-to-speech у вільному доступі, ну а українську — це вже я самий, звісно. Що ще… Ще написав під це мелодію в характерному для аніме стилі — повний варіант буде в наступному дописі.

ukurainajin: (Default)
Схоже, почало вже доходити принаймні до тих, хто, так би мовити, на самому «гострі».
Почало доходити, що вони самі зруйнували нормальне життя, що нічого не отримали від московського лохотрону натомість, а перші подихи розплати вже лоскочуть їхні дупи.
Винними вони себе не ви́знають, але це й не потрібно. Потрібно, щоби справді нікому не спадало на думку забути та пробачити. Коли це стане масовим, ми наслухаємося ще й не таких дивовижних вивертів про мир і дружбу, і світову змову, як оце від Пашка. Тікай, Пашко, до північної кореї, доки не пізно — звідти, може, не видадуть! Ти ж уже все зрозумів, хоч і не наважишся називати речі своїми іменами.

ukurainajin: (Default)
Я розумію, коли стоїть черга на годину-дві до Ватикану. Я розумію таку саму чергу на американські гірки в «Порт Авентура». Це теж особисте право кожного, чи брати в цьому участь, але тут я принаймні розумію, що маю справу з унікальним міжнародно популярним ресурсом, і що це єдиний спосіб отримати доступ до нього. Але коли те саме на холоді за… безкоштовний стаканчик із кількома пельменями… Чим воно таке цінне або яка радість у такому процесі? Та й радости ж на обличчях не помітно: звичайна невесела черга, які були в «совку»*. І не з жебраків: жінки з дітьми, молодь… Тільки тепер це навіть не є вимушеною необхідністю, як було в ті часи — тепер це… «розвага»?… Це щось незбагненне!

* «Совок» (sovók) which literally means ‘dustpan’ is a derogatory name of Soviet Union: SOViet → SOVok
ukurainajin: (Default)
Цікава річ.
У нас, певно, в усіх на слуху така класифікація ракет чи, загальніше, типів запусків, як «земля-земля» або «повітря-земля».
А от коли йдеться про водну поверхню, то така складова, як виявилося, називається не «вода» і не «море», а «корабель».
ukurainajin: (Default)
Мені було треба витягти з сайту всі дані з таблиць, побитих ще й на сторінки, та й загорнути в придатний для подальшого використання формат (JSON). Сторінки сервер дає готові, про їхню кількість можна здогадатися лише з чисел в паґінаторі, тож єдиний варіант — парсити html. Ну, можна ще примітивно ходити за всіма посиланками та копіпастити руками, але не уявляю, нащо займатися каторжною працею. Оскільки простих способів колупання html'ів у моєму наборі навичок не знайшлося, я вирішив попитатися таки в ChatGPT. Він запропонував для цього Python, котрого я не знаю, хоча й розумію, що робиться в коді. І зрештою ми вдвох із термінатором наваяли те, що задовольнило мої вимоги. Години зо дві поралися.
Що можу про нього сказати…

1. Прямого доступу до інтернет-сторінок йому, буцімто, не дають (oh really?), тому самотужки воно не може виконати всю роботу. Натомість підказує, що можна зробити, та пише код за чітко сформульованим завданням.
2. Воно таки тупеньке, без фантазії. Спрогнозувати цілком очевидні для людини фактори не в змозі. Тож двічі довелося пояснювати за безглузді наслідки певних його рішень. Тут, як і з автоперекладом, не можна беззастережно довірятися — треба перевіряти результат і логіку.
3. Воно справді корисне як довідник і рятівник твого часу. Але що більше ти сам тямиш, то кориснішою є така допомога. Ну, власне, це й так було очевидним.
4. Цікаві враження від зміни способу програмування. Аналіз і планування лишаються на тобі. Але замість перекладати логіку руками на послідовність інструкцій, ти переповідаєш її словами на загальному рівні, вищому за рівень алгоритмічних блоків і навіть модулів. Це не смерть програмування, це нагадує перехід від машинних кодів до мов високого рівня, утім тепер це якісно вищий рівень абстрагування. Але це дедалі поглиблює прірву між компетенціями, потрібними для системного та прикладного програмування.

Якщо цікаво, яких тупих помилок припустилася машинка, то ось:

Показати )
ukurainajin: (Default)
Час від часу я займаюся вигадуванням адаптованих українських назв для японської манґи. Особливо потрібним це стало відтоді, коли я почав знімати видива про придбану манґу. Ну, бо українською називати зручніше, ніж по-іноземному.
Готових адаптацій, котрі можна просто взяти «як є», досить мало. По-перше, офіційно перекладених творів ми досі маємо ще дуже мало, а з неофіційних назв я беру лише ті, що вже «на вустах» у фанатських колах — а й ті лише за умови, що вони не викликають у мене алергії. По-друге, я ж маю справу з оригінальними, себто японськими виданнями, і там подеколи трапляються твори, невідомі широкому колу навіть на Заході, не кажучи вже про нас.
Отже я такий собі першопроходець у цій справі задля власних потреб.
Одним із моїх винаходів є назва «Раб спеціального призначення».

Криваві подробиці: )
ukurainajin: (Default)
От бувають такі несправедливо обділені увагою перлини, про існування яких ти навіть не здогадуєшся жодного разу за чотири роки, доки хтось випадково не принесе…
Жанр «Небезпечної зони» як такий не є новаторським. Від «Футурами» з «Південним парком» до нашого «Університету Чупарського» щось подібне зустрічалося вже не раз. Ну, але тут свої власні талановиті творці сатири з парадоксами. Причому теж українські.
З кількох невеличких діалогів лише в двох перших серіях «Небезпечної зони» я, здається, нареготався більше, ніж від усіх Футурам із Чупарськими.

Специфічне, не всім підійде. Це не добрий сімейний гумор, хоча й обігрує зокрема сімейні проблеми. Але й не трешак… принаймні не часто. Це набір дорослих — іноді багатошарових, іноді простодушно-наркоманських — скетчів, склеєних для виду сюжетом. Або не для виду… А задля міцности клей замішано на жартах із несподіваним або буквальним тлумаченням шаблонних фраз.
Ну, грець із ним, розповідати! Я в цьому не такий майстер, як автори проєкту. Це треба просто бачити!

Я зібрав тут для зручности всі наявні серії, але дивитися та ставити вподобайки переходьте краще до Ютубу!
ukurainajin: (Default)
Із закарпатською вони трохи перестаралися, як на мене. Воно, звісно, як фішка прикольне, але без звички та ще й з таким тембром голоса важко розчути деякі слова. Якби повільніше або письмово, проблем не має бути, бо за декілька повторів сенс досягає нарешті мозку. Для національного прокату потрібна таки лайтовіша версія.

ukurainajin: (Default)
Добрий хлопець, допомагає Україні, збирає та возить волонтерку. Нагадує мого приятеля — я навіть гадав, чи то не він устиг перефарбуватися, відколи ми не бачилися. Але ні, то інший пан.

ukurainajin: (Default)
Покровськ — це ж колишній Красноармійськ! Я отак із новою назвою і не викупав, а я ж маю давнючі спогади про це містечко. Курва, най би вже та русня вдавилася!

Хто це

ukurainajin: (Default)
ukurainajin

Липень 2025

Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
  123 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Тематичний перегляд