Мені було треба витягти з сайту всі дані з таблиць, побитих ще й на сторінки, та й загорнути в придатний для подальшого використання формат (JSON). Сторінки сервер дає готові, про їхню кількість можна здогадатися лише з чисел в паґінаторі, тож єдиний варіант — парсити html. Ну, можна ще примітивно ходити за всіма посиланками та копіпастити руками, але не уявляю, нащо займатися каторжною працею. Оскільки простих способів колупання html'ів у моєму наборі навичок не знайшлося, я вирішив попитатися таки в ChatGPT. Він запропонував для цього Python, котрого я не знаю, хоча й розумію, що робиться в коді. І зрештою ми вдвох із термінатором наваяли те, що задовольнило мої вимоги. Години зо дві поралися.
Що можу про нього сказати…
1. Прямого доступу до інтернет-сторінок йому, буцімто, не дають (oh really?), тому самотужки воно не може виконати всю роботу. Натомість підказує, що можна зробити, та пише код за чітко сформульованим завданням.
2. Воно таки тупеньке, без фантазії. Спрогнозувати цілком очевидні для людини фактори не в змозі. Тож двічі довелося пояснювати за безглузді наслідки певних його рішень. Тут, як і з автоперекладом, не можна беззастережно довірятися — треба перевіряти результат і логіку.
3. Воно справді корисне як довідник і рятівник твого часу. Але що більше ти сам тямиш, то кориснішою є така допомога. Ну, власне, це й так було очевидним.
4. Цікаві враження від зміни способу програмування. Аналіз і планування лишаються на тобі. Але замість перекладати логіку руками на послідовність інструкцій, ти переповідаєш її словами на загальному рівні, вищому за рівень алгоритмічних блоків і навіть модулів. Це не смерть програмування, це нагадує перехід від машинних кодів до мов високого рівня, утім тепер це якісно вищий рівень абстрагування. Але це дедалі поглиблює прірву між компетенціями, потрібними для системного та прикладного програмування.
Якщо цікаво, яких тупих помилок припустилася машинка, то ось:
( Показати )