ukurainajin: (Default)
[personal profile] ukurainajin
(Скорочено. Мої примітки — блідим курсивом. Переклад приблизний. Повний текст англійською дивись тут)

Цього літа вчителі з математики у середніх школах зможуть навчитися, як їм поєднувати питання «соціальної справедливості», такі як расизм і привілеї, з програмою своїх занять.

«Teaching Social Justice through Secondary Mathematics» («Навчання соціальної справедливості на уроках математики». Secondary Mathematics — елементарна математика у класах «другого рівня навчання», містить алгебру і тригонометрію) — це розрахований на шість тижнів онлайн-курс, розроблений Teach for America і запропонований на EdX, де проводяться безкоштовні онлайн-заняття від провідних закладів, таких як Гарвардський університет, Массачусетський технологічний інститут і Колумбійський університет.

«Чи пропонуєте ви учням у вашому математичному класі замислитися про загальні і місцеві проблеми соціальної справедливості?» — запитують у вступній частині. «Цей методично-тренувальний курс допоможе вам об'єднати викладання математики з такими темами, як несправедливість, бідність і привілеї, щоби перетворити учнів на людей широких поглядів (global thinkers) і математиків.»

Відповідно до веб-сайту, курс може навіть допомогти учням у вивченні математики, бо у той час, як багато аспектів середньо- і старшокласної математики «можуть здаватися учням абстрактними», розробники курсу стверджують, що «розміщення математики у особливим чином спроектованій конструкції соціальної справедливості може допомогти учням зрозуміти важливість і зміст одночасно як інформації, так і проблем соціальної справедливості».

Учасникам онлайнового курсу надають зразки ідей до застосування у підготовці занять, наприклад як за посередництвом математики розповісти учням про «Неоплачувані години домашньої праці у зв'язку з ґендером» та «Расу і статистику ув'язнених у Сполучених Штатах».

Модуль також окреслює п'ять головних тем «міждисциплінарної математики» (intersectional mathematics) разом із «математичною етикою», яка посилається на твердження, що математику часто використовують у якості інструменту утиску, по словам викладачів.


Три найцікавіші пункти на цьому скріншоті (це вже я пишу від себе):
  1. «Математична індивідуальність» піднімає питання, що коли ми думаємо про славетних математиків, багато хто з нас уявляє освічених білих чоловіків Заходу. У цьому світлі також визнається, що коли нас питають про чудових математиків, ми одразу думаємо лише про тих, хто здатен швидко виконати алгоритмічні обчислення. Особи, які досягли розуміння математики зовсім іншим шляхом, з меншою ймовірністю будуть визнані видатними у цій області.
  2. У західній математиці наші способи пізнання включають формалізоване доведення, деконтекстуалізацію та алгоритмічне мислення, що не лишає можливостей для тих, хто має не-західні математичні навички та процеси мислення.
  3. «Математична етика» визнає, що протягом століть математика використовувалася як знаряддя дегуманізації. Чийсь IQ припадає на нижню частину дзвіно-видної кривої? Математика каже нам, що ця особа розумово відстала. Математичні формули розмежовують класифікацію війни чи геноциду і їх навіть застосовували, щоби видурити у тубільних народів землю і майно.

Профанація просто дивовижна. Тобто, коли я згадую Декарта, то це не через його внесок в створення аналітичної геометрії, а тому що він, мабуть, швидко обчислював алгоритми. І навчив його цього білий західний чоловік на ім'я Мухаммад аль-Хорезмі.
А де той Хорезмі, який продемонстрував би наочно, як досягати розуміння математики в не-західний спосіб? А у Китаї на засадах якої математики будують ракети? Ну і, певна річ, знайомство учнів з математикою повинно починатися з розкриття її диявольскої дегуманізуючої суті. От, наприклад, у нас тарифи розраховують так, що годі й казати…

А загалом якась нераціональна тяганина виходить з цими курсами. Можна вчинити простіше, як одна без п'яти хвилин обдарована математичка — запропонувати білим гнобителям добровільно звільнити шлях для тих, у кого не-західні процеси мислення.

on 2017-05-28 20:55 (UTC)
knowyouare: (Default)
Posted by [personal profile] knowyouare
Widzę że chodują armię lewackich zombi, i nawet się z tym nie kryją! USA RIP.

on 2017-05-28 21:10 (UTC)
knowyouare: (Default)
Posted by [personal profile] knowyouare
На самом деле, это очень странный тренд, похоже что он поддерживается основными западными сми. Может это глобальный заговор элит - подсадить всех на социализм, а самим рулить всем как номенклатура в СССР.

on 2017-05-29 04:52 (UTC)
p35: (їжачок під мухою)
Posted by [personal profile] p35
Це те, що успішно апробовано в Європі - знищення демократії соціками, далі буде... "мировой пожар раздуем"

on 2017-05-29 19:14 (UTC)
knowyouare: (Default)
Posted by [personal profile] knowyouare
Угу

on 2017-05-29 08:43 (UTC)
catodon: (facepalm)
Posted by [personal profile] catodon
Блин, нашли что комментировать: очередную супер-пупер-критическую статью из студенческой газеты, написанную студенткой-гуманитарием. Вы бы еще школьную газету взяли. Не надо критиковать студентов за написание бредово-полемических статей - это НОРМАЛЬНО, это тренировка полемики и отстаивания своей позиции. Позиция со временем поменяется, а умение спорить останется. И жалеть "тупую студентку" я тоже не рекомендую: из таких вот "аффтаров КГАМ" нередко после многолетних демагогических тренировок выходят наиболее беспринципные и зубастые (и потому удачливые) политики-популисты.

on 2017-05-29 12:23 (UTC)
catodon: (Default)
Posted by [personal profile] catodon
В топике написано про три вещи:
а) Курс "Teaching Secondary Mathematics through Social Issues"
б) Статью студентки Toni Airaksinen про ее мнение о таких курсах
в) Ваши комментарии ко всему этому

Я прокомментировел пункт (б). Судить про (а) исключительно по приведенной статье не берусь: это как концерт Паваротти, которй напел по телефону Рабинович.

Описание самого курса совершенно безобидное (ТЫЦ):

What you'll learn
- Components of a well-written mathematics investigation
- How to craft your own classroom mathematics activity and discussion
- How to include real data as a part of your instruction


На скриншоте стоит совершенно четкий watermark издания "Campus Reform". На официальной странице курса ничего такого нет. Откуда он взялся? Единственный источник: автор статьи, которая "junior at Barnard College., and also contributes regularly to..." и "New York Campus Correspondent" (IMHO негусто) плюс статьи, ссылающиеся на "Campus Reform". Фраза "For Centuries, Mathematics Has Been Used as a Dehumanizing Tool" тоже гуглится только с все тем же "Campus Reform" как первоисточник.

IMHO делать какие-либо выводы из статьи подобного уровня бессмысленно.

on 2017-05-29 14:23 (UTC)
catodon: (Default)
Posted by [personal profile] catodon
Пункты «а» и «б» здесь — одно и то же.
(а) - это концерт Паваротти, (б) - это то, что пропел вам по телефону Рабинович. Если для вас это одно и то же, то... вы сами случайно не персонаж того анекдота? :-)

Информацию про американскую систему образования я предпочитаю получать от хороших научных работников или из изданий с хорошей репутацией. Что до журналов типа "Campus Reform" или "Campus News", то они, как правило, предназначаны исключительно для внутреннего потребления и посторонним людям их читать опасно для мозга :-)

И еще о фразе "For centuries, mathematics has been used as a dehumanizing tool": для меня это слишком уж похоже на троллинг. Типа нонсенс-статьи "Conceptual penis as a social construct", которую недавно таки протащили в серьезное издание "Cogent Social Sciences". Жаль, что авторша вряд ли читала "Мы" Замятина: вот уж где действительно mathematics has been used as a dehumanizing tool :-)

Хто це

ukurainajin: (Default)
ukurainajin

October 2017

S M T W T F S
12 3 4 5 67
8 91011 12 1314
15 16 1718192021
22232425262728
293031    

На цій сторінці