ukurainajin: (Default)
[personal profile] ukurainajin
Щодо «прибалтійської» мови. Мови світу

Литовська та латиська мови за мовною класифікацією належать до балтійських мов, причому вони єдині досі живі у цій групі. Також вони є найближчими до слов'янських мов серед усіх індоєвропейських, хоча в це важко повірити при першому погляді на них. У той час як естонська належить до угрофінської групи, а саме прибалтійсько-фінської — це інша мовна сім'я, уральська.

Мені про це нагадали у польському підручнику з литовської. Хоча, наче, і знав, що естонська є родичкою фінської, та в голові оцей дурнуватий стереотип про «прибалтійські республіки» — отут про це згадують так: „У радянські часи їх називали "прибалтійські республіки", і багато хто плутав, яка столиця у кожної з них, адже їх сприймали як єдине утворення. <…> У наш час вважається безтактністю розглядати країни Балтії — Латвію, Литву та Естонію — як ідентичні країни. Їхні мови, етнічна належність та релігії суттєво відрізняються, так само, як обсяг і характер економік.‟

Наостанок про ту ж таки близькість балтійських до слов'янських. Дійсно, відмінностей багато, але можна розглянути красномовний приклад співпадіння, особові форми дієслова nèšti (нести) з литовської у порівнянні з українською та польською:

лит.поль.укр.
nešùniosęнесу́
nešìniesieszнесе́ш
nẽšaniesieнесе́
nẽšameniesiemyнесемо́
nẽšateniesiecieнесете́
nẽšaniosąнесу́ть

Або відмінювання особових займенників: àš/tù — я/ти, manę̃s/tavę̃s — мене/тебе, mán/táu — мені/тобі тощо.

on 2017-04-09 08:36 (UTC)
buran293: (Default)
Posted by [personal profile] buran293
але ж ВКЛ існувало 561рік! тому нічого дивного що є така близькість мов.
з минулого пригадую:Литва 1980-ті рр. строкова служба, місцеві до вояків хто як, хто нейтрально, хто "блядес-курвас-окупантес"😂, але коли звертався на мові або на польскій(трохи знав) відповідали приязно, посміхались мов до свого.
ще згадую що матюкались литовці переважно на російській, але навіть матюки з литовським виговором в них м'які😉 мов співають))

on 2017-04-09 19:19 (UTC)
buran293: (Default)
Posted by [personal profile] buran293
розмовляти матом™-окрема гілка мовної фонетики!
те шо звучить навколо - ділєтантізЬм.
свого часу, отримуючи освіту у виші мав щастя спілкуватися з видатними науковцями(а також був допущений до столу де пили "чай"))так там пани прохвессури не матюкалися, боронь Б-же, але розмовляли так, шо чеховгоґальтолстоєвський плакали б від недосконалості власної літературної мови!)))
нажаль, вже давно відійшли в небуття мої Вчителі, вічная їм памнять, а їх буду дооовгенько пам'ятати))

Хто це

ukurainajin: (Default)
ukurainajin

October 2017

S M T W T F S
12 3 4 5 67
8 91011 12 1314
15 16 1718192021
22232425262728
293031    

На цій сторінці