ukurainajin: (Default)
[personal profile] ukurainajin
Legendy Polskie. Арт-проект «Польські легенди»

Власне так називається кіно-відео-аудіо-літературний проект, який спонсорується польським майданчиком інтернет-аукціонів Allegro і розвивається під його маркою. Ось у них навіть окремий сайт для цієї справи є. А також канал на YouTube.

Що воно таке? Як зазначають автори і представники компанії, це переспів народних оповідань у сучасній розважальній формі, що має на меті популяризацію польської культури, духу і такого іншого. За жанром це щось подібне до міського фентезі. Сплав містики і фантастики з сьогоденням, приправлений гумором і якою-такою життєвою філософією. Наразі до проекту входять збірка оповідань, п'ять короткометражних кінофільмів і кілька музичних кліпів.


Кадр з фільму «Твардовський 2.0»

Здається, що автори кінофільмів спочатку розраховували на формат новели. Але вже у третій стрічці з'являються об'єднуючі цей всесвіт елементи і герої, чиї дії впливають на подальший перебіг. Подивимось, на що це перетвориться згодом. Поки що можу сказати, що виглядає вельми професійно і цікаво. Харизматичні актори, які грають колоритних персонажів. Увага до дрібниць. Влучний музичний супровід. Сучасні спецефекти. Тепла лампова постановка і непогана винахідливість. Все, як мені подобається. Поляки, начебто, самі в захваті. Бо кажуть, що це якісний стрибок у їхньому розважальному кінематографі, і прохають повнометражної хвільми.

Оповідання я зараз почав читати. А щодо кліпів... Автори зняли кілька цих кліпів до пісень, які звучать у фільмах. Особливість кліпів у тому, що вони розповідають міні-історії з життя персонажів стрічок. Тож вийшло бардзо пшиємне і красиве доповнення. Дивіться все це на сайті і каналі. А я поставлю пісню Стана Бориса про ластівку, що опинилася у пастці під склепінням собору. У сучасному виконанні з «Польських легенд»:

Хто це

ukurainajin: (Default)
ukurainajin

October 2017

S M T W T F S
12 3 4 5 67
8 91011 12 1314
15 16 1718 19 2021
22232425262728
293031