ukurainajin: (Default)
[personal profile] ukurainajin
Трохи бустерної статистики. Magic the Gathering, Kaladesh

Придбав дисплей бустерів з нового сету «Магії», Kaladesh. Такий, як на малюнку. Майже такий, бо там намальований, а у мене справжній. Для тих, хто не знає, про що мова, зараз поясню. «Magic The Gathering», або MTG — це колекційна карткова гра, чи не найвідоміша у світі. Система правил побудована таким чином, що їх можна розширювати й вдосконалювати, випускаючи все нові й нові ігрові набори вже двадцять років поспіль. Грати можна хоч з друзями, хоч на серйозних турнірах. Випадковими картами, чи готовими колодами, чи навіть створюючи свої власні колоди з власною стратегією. Насправді цікава штука для мозку.

І, звісно, непоганий баблосос. Бо «колекційна». Тобто, можна взагалі не грати, а лише збирати колекцію карток, для чого творці люб'язно створили всі належні умови. Карти в MTG за кольором значка та кількістю змарнованого на них паперу поділяються на звичайні (common), незвичайні (uncommon), рідкісні (rare), а віднедавна ще й якісь казково рідкісні (mythic rare). Це взагалі ніяк не впливає на правила гри, хоча рідкісніші карти зазвичай мають ліпші ігрові характеристики. Тому вони й рідкісніші. А якщо рідкісніші, то мають бути чимось кращі. А якщо кращі... Ну, ви розумієте.


Якщо не звертатися по допомогу до вторинного ринку, отримувати карти можна з фірмових колод/наборів або з так званих бустерів. Бустер то є пакетик з випадковими картами. Що там всередині, не дізнаєшся, доки його не розкриєш. Заздалегідь відомі лише деякі умови. Бустер «Каладешу», наприклад, складається з 15 гральних карт і ще бонусної. Бонусна — це або токен, або емблема, або, на жаль, рекламна дурничка. Серед тих 15 карт одна обов'язково повинна бути рідкісною чи отією, ще рідкіснішою. Три — незвичайними. Одна — базовою землею. Позосталі 10 — звичайні, але замість однієї з них інколи може трапитися будь-яка, навіть рідкісна, але не проста, а фольгованафойлова», foil). Так, є тут і таке. Я ж кажу, колекційна гра.

За тих часів, коли ще я активно грав у «Магію», у мене не було можливості купити одразу багато бустерів. Тому було цікаво власноруч «помацати» статистику. І ось нарешті. Дисплей бустерів містить їх 36. У підсумку з усієї цієї купи я отримав:

  • Як і очікувалося, 36 рідкісних, у тому числі 4 таких, що майже не зустрічаються у нашому всесвіті. Дві з «рарок» навіть у подвійній кількости. Та не вистачає ще дуже й дуже багатьох.

  • Втричі більше незвичайних карт, тобто 108. Деякі з них у двох примірниках. Не вистачає лише п'яти номерів.

  • 36 базових земель, уся палітра з першого разу. Трохи засмучує, що у цьому сеті не по чотири варіанти кожної землі, як я звик, а лише по три.

  • 5 бонусних карт виявилися макулатурою. Тож у залишку маю дві емблеми з трьох можливих і 29 токенів.

  • «Комони» — звичайні карти — зібралися усі. Переважно у кількості 3-4 штуки кожного номера, одна — 2, ще інша — 5. І на додаток до них сім фольгованих: 1 рідкісна, 2 незвичайні, 1 базова земля, 3 звичайних.

Отака виходить статистика. Судячи з кількості різних «комонів», маю легкий сумнів щодо цілком випадкового наповнення кожного окремого дисплея. Хоча 36 — замале число для висновків.
І ще одна річ. Коли замовляєш цілий дисплей, продавці повинні додавати до нього одну подарункову фольговану карту. Політика власників франшизи, як я розумію. Мій подарунок з табору рідкісних, у захисному пакетику, з логотипом цього випуску. Але є одна деталь, яка нагадує, що купував я в Україні. Бо карта ця — з російськомовної редакції. Аби ж не забути і пояснити їм наступного разу, що я правила вчився читати, коли локалізацій російською ще не передбачалось, та й взагалі мене той шрифт чомусь не надихає. :-)

Хто це

ukurainajin: (Default)
ukurainajin

October 2017

S M T W T F S
12 3 4 5 67
8 91011 12 1314
15 16 1718192021
22232425262728
293031