ukurainajin: (Default)
2017-08-07 12:42 pm
Entry tags:

[sticky entry] Sticky: Засади і зміст

Ситуативно про все, що мене чіпляє, з аматорськими роздумами та без. Дивіться перелік інтересів у профілі та скорочений зміст нижче. Теги також мають допомогти знайти у цій купі те, що вас цікавить.
Френд-політика проста: період веселого взаємофрендування часів переїзду з ЖЖ скінчився, тож зараз ми читаємо або не читаємо одне одного, якщо подобаємося або не подобаємося одне одному з огляду на думки та вміст журналу і пам'ятаємо про оце:
«Byť virtuálnym priateľom kohokoľvek na sociálnej sieti ešte nemusí nič znamenať, takéto "priateľstvá" ľudia uzatvárajú z rôznych dôvodov.»звідси. А все інше знайде свій шлях.

Засади відносно дозволеного у журналі дуже суб'єктивні. Але головне: не лайтеся бруднотою, не принижуйте нічию гідність, і жодних висловлювань проти існування України, її народу, її культури. Мови спілкування — українська, російська, білоруська, англійська, німецька, польська. Використання будь-яких інших схвалюється, але можуть виникати складнощі з порозумінням.
|Дякуємо за чисте узбіччя!|

Корисне пізнавальне: )

Про країну: )

Антимозкоїдство: )

Куточок культури: )

Гумор: )

Усяке різне )

Технічне )

„Обабіч ледь курився тонкий шар пороху“ — поцуплено у [personal profile] mysliwiec

А оце реалії нашого життя вже три роки. Це за один єдиний місяц:
Українсько - російська війна. Травень 2017. Жоден загиблий на ній українець не буде забутий.
ukurainajin: (Default)
2017-10-19 06:08 pm

З Харкова про ДТП на Сумській

Нарешті хтось беспосередньо з Харкова. Група активистів «Авто Євро Сила», до яких належить дядько з першого відео.ukurainajin: (Default)
2017-10-19 01:25 am

Адам Міцкевич, «Світязянка»

Дивлюся польського блогера-мандрівника Міхала Сікорського. Він на вигляд ще дуже молодий, але не сивина про розум свідчить. У своєму репортажі про подорож до Білорусі він раптово почав цитувати уривок з вірша… Я поезією у чистому вигляді захоплююся не більше, ніж живописом, а тут от просто у серце влучило…
Читати далі… )
ukurainajin: (Default)
2017-10-17 05:31 pm

Щоби пам'ятали, або А чё такова

Зробив скріншоти (із вбудованими посиланнями на російські джерела), щоби потім не було «ви фсьо врьоті». Війна, яку РФ не веде, ще не скінчилася, а вже за участі офіційних представників і державних установ з'являються пам'ятники тим, кого на цій війні нема.

Подивитися… )
ukurainajin: (Default)
2017-10-16 09:48 pm

«Наша земля»

Пісня з саундтреку «Сторожової застави» у виконанні «Піккардійської Терції»

ukurainajin: (Default)
2017-10-15 02:01 pm

Ху-у-у. Ізепсент. Туде-е-ей…

«Сторожова застава»: Ху-у-у. Ізепсент. Туде-е-ей…

Подивився «Сторожову заставу». Перші враження.

Книжку Володимира Рутківського я так і не прочитав, тому не можу судити наразі про особливості її переносу на екран, а покладаюся лише на власні очі (самі творці стверджують, що все переробили). Рейтинг «0+», безумовно, означає придатність фільму для підлітків будь-якого віку без верхньої межі. Критики 80-го левела називають таке кіно «сімейним». Тут ми бачимо підліткове кіно у подвійному сенсі. Бо, з огляду на продуманість сцен і логіку подій, знято умовними такими підлітками. Дуже обдарованими, але ще підлітками, що захоплюються підкресленням головного і трошки забувають про цілістність. Все, все, далі про проблеми не казатиму, це майстерно зробить згодом купа оглядачів. Вони ВЖЕ тут :)

Ідея не надто складна, вона майже типова. Якщо ви дивилися «Микиту Кожум'яку», то десь такого самого рівня, але не мультик.

За що варто полюбити це кіно? По-перше, воно дійсно смішне. Не у тому сенсі, щоби з нього глузувати, а через свою комедійну складову. Та я взагалі не пам'ятаю, коли востаннє так реготав на показі. Гумор переважно ситуаційний і спирається на анахронізми, чого можна було очікувати від «попаданської» теми, але й не тільки це. І за винятком вже розпіареного «а ти хлочик чи дівчинка?» більше немає нічого на межі чи за межею непристойності — все культурно і чесно. Дуже сподіваюся, що гумор у повному обсязі буде зрозумілим іноземним глядачам.

До спецефектів у мене жодних нарікань. Вони не костурбаті, вони не наївні, вони просто є органічною складовою, хоч це й не всесвітній прорив. Реквізит нормальний, а не театральний. Картинка красива і з оригінальними візуальними рішеннями, хоч занадто казкова і чистенька. Хочу сходити ще, може з племінниками, щоби роздивитися все уважніше (власне, довго не барився та вже зводи́в усю сестрину родину, і ніхто не пошкодував).

Актори закохують у себе. Переважна більшість з них чудова як на вигляд, так і грою. Особливо один хлопець на ім'я Олешко (Роман Луцький), який тримає на собі глядацькі симпатії чи не половину часу — гарно прописаний і зіграний образ.

Тож, є ще над чим працювати і з чого робити висновки, але загалом вийшло непогане казкове українське кіно «з душею». І цього разу, як на мене, це вже рух у вірному напрямку. Приєднуюсь до побажання «Хороших кас і довгих ковбас! © Geek Journal»

P.S. Після закінчення показів обіцяють чотирьохсерійну режисерську версію на ТБ. Орієнтовно наступного року.
ukurainajin: (Default)
2017-10-13 11:30 pm

Внутрішньовидова ...ба

На Ютьюбі є один такий словенець, дуже палкий прихильник всього слов'янського. Відео, які він викладає, часто містять поверхові уявлення про факти і майже завжди викликають гармидер у коментах (про балто-слов'яносрач я розповідав). Так само і з відео «What if Slavic Union would be established?» Ну таке... Показує саморобну статистику, де Росія складатиме половину населення цього утворення, а кількість танків (безсумнівно, теж за рахунок РФ) перевищуватиме таку будь де.

Всі слов'яни-кандидати до цієї химери, як заведено, одразу ж на місці пересралися, що викликало у мене запитання, яке я поставив собі і зараз поставлю вам. Ні, воно зовсім не про участь чи етнічний склад Росії.

На якому фундаменті може виникнути щось подібне і з якою метою? Що може виступати об'єднуючим фактором? Умовна спорідненість мов? Умовна генетична спорідненість? «Захист» від США та «ісламського світу»? Це що спадає на думку із запропонованого відео. А ще?

Кожен зі згаданих моментів дуже-дуже суперечливий сам собою. Плюс економічна нерівність. Плюс розбіжності у віросповіданні. Плюс інші розбіжності культурного характеру. Плюс історичний досвід зі «співмешкання». Плюс, окремо, «російський фактор», який автоматично перетворює цей родинний парадайз на СРСР 2.0. То нащо потрібне щось таке взагалі і на чому воно триматиметься?! Чи то автор просто відкрив довідник стеля і милується абстрактними цифрами, а я даремно звертаю на це увагу?..
ukurainajin: (Default)
2017-10-12 03:00 pm

Про порядну синицю, підступного журавля та контрольований ризик

Про порядну синицю, підступного журавля та контрольований ризик

У доповненні «Кров та вино» до гри «Відьмак 3» є такий другорядний квест, де треба панночку від закляття урятувати. Закляття вроджене і з кожним днем прогресує. Відьмацька практика знає два способи поконання: 1) перекинути цю гидоту на іншу особу; 2) або помінятися долею із ненародженим пташеням.
У першому випадку заклятій нічого не загрожує. Та вона не хоче нікого наражати замість себе навіть за умови, що на новому власникові закляття може значно ослабнути.
У другому випадку жити їй залишиться стільки, скільки живе той птах, тобто кілька років. Хай це небагато, але у порівнянні з тим, як раніше, для неї то справжній дарунок.

Якщо підтримати людяність і жертовність другого варіанту, шляхетно дотримати обіцянку зберігати таємницю, то вийде казка із сумним майбутнім. Закохані не закохаються, панночка умовно щасливо зможе прожити свої сім років.
Якщо ж ризикнути, зрадити жахливу таємницю закоханому лицареві, із прихованою радістю підтримати його прагнення загинути замість коханої та її саму змусити до прийняття цієї допомоги, то… З кущів виїде рояль, чарівна вода озера, де відбувається ритуал, і сила любові нейтралізують заразу до умовного нуля, лицар із дамою прихильно подивляться одне на одного і вирушать у «довго і щасливо».

Заздалегідь усього цього ти не знаєш, проте надто складним вибір не здається. У глибині душі ти вважаєш лицаря телепнем, і тобі його зовсім не шкода, та все одно відрухово ти обираєш «Варіант 2» із світло-сумним закінченням. Така сила звички бути хорошим. Але, на щастя, у грі, на відміну від життя, в тебе є можливість зберігатися…
ukurainajin: (Default)
2017-10-09 04:38 pm

Кайне музік оне фюзік

Коротко, ситуація така: реформа шкільної освіти загрожує майбутньому природничої галузі і технічного потенціалу країни, окремо йдеться про фізику. На щастя, невдалі пропозиції поки що притримано, і зараз Академія наук працює над власним варіантом. Не можу нічим допомогти, крім репосту з сайту НАНУ.

Національна академія наук України долучилася до створення програм з фізики і астрономії для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила новий Закон про освіту, який підписаний Президентом України і який тим самим набув чинності. Цей закон серед іншого передбачає поступовий перехід до профільної форми навчання у старшій школі. Невід’ємною ознакою профілізації є скорочення загальної кількості навчальних предметів. Зокрема, виникла пропозиція, яка знаходить підтримку певних кіл: учням 10-11 класів гуманітарного профілю та інших «неприродничих» профілів вивчати природничо-наукові дисципліни (фізика, хімія, біологія тощо) в рамках так званих інтегрованих курсів, одним з яких пропонується двогодинний на тиждень єдиний курс «Фізика і астрономія», зміст якого був влітку оприлюднений на сайті Міністерства освіти і науки (МОН) України.

Фахівці, які працюють в НАН України, викладачі вищої школи та багато вчителів природничих дисциплін середніх шкіл України, висловили сумніви щодо прийнятності такої перебудови структури загального навчання. При запровадженні запропонованого підходу якісну науково-природничу освіту зможуть отримувати лише ті учні, які навчаються у закладах фізико-математичного профілю. Останні складають лише приблизно 3% від загальної кількості випускників середніх шкіл, а збільшення кількості профільних закладів і профільних класів Законом не забезпечується. Це означає, що випускник не відповідного профілю практично позбавляється можливості обрати фах, який вимагає науково-природничих знань, неминучим наслідком чого стане катастрофічне скорочення студентів на фізичних, фізико-технічних, інженерних, технологічних, у тому числі комп’ютерних, спеціальностях вітчизняних університетів, які і так потерпають від малого числа бажаючих отримувати відповідну освіту. Таким чином, виникає пряма загроза для існування в нашій країні високотехнологічних виробництв і перспектив цивілізаційного розвитку.

Читати далі... )
ukurainajin: (Default)
2017-10-08 07:00 pm

…и бал хризантем

Сьогодні, як з'ясувалося, у відомому харківському еко-парку™ відомого харківського Фельдмана™ відбувався захід із назвою «Бал хризантем»:

«Відкриття Балу – це дивовижне видовище, яке відбудеться вже вшосте.
Традиційно відкриття Балу хризантем буде супроводжувати розважальна програма: обіцяють багато живої музики, циркове, кінне і інші шоу, вистави, концерти, майстер-класи та конкурси з можливістю виграшу у лотерею.
Вхід вільний


Як це виглядало здаля? Як автомобільна пробка на окружній дорозі (!!!) довжиною кілька кілометрів (на 30-40 хвилин) по обидві сторони від місця проведення, а там якраз ще й місцевість горбата. Перед кожною машиною через дорогу незорганізовано бігали відвідувачі. Вдень навіть регулювальника жодного не було. Він з'явився надвечір, і не схоже, що якимось чином поліпшив ситуацію. Хтось не витримував і розвертався (нагадую, це окружна, варіантів об'їхати нема). Дивно, що без дорожньо-транспортних пригод.
Буває нормальна організація масових заходів, а буває отака.

А ще я подивився нового «Того, що біжить по лезу». Це шановний [personal profile] carabaas запалив вогонь у моєму серці. Не скажу, що моє відношення до цього кібер-панку якось потеплішало, але сам фільм атмосферний і вражаючий. Не знаю, чим саме. Там майже немає того, що називається екшеном. Дія некваплива. Небагато персонажів на величезний порожній простір. Філософія надто філософська. Просто отакий він стильний і гарнюнький.
ukurainajin: (Default)
2017-10-08 02:55 am

Витрати виробництва

У Львові активісти ОУН з іншими друзями заблокували проведення концерту Сергія Бабкіна через його виступи у РФ та Криму. Для того, щоби припинити перешкоджання, вимагали, аби Бабкін на камеру назвав Росію країною-агресором і пообіцяв не виступати у ній та на окупованих територіях. Вимогу не було задоволено.
Ось відеозапис переговорів.

Коментувати не буду, бо розумію всіх і разом з тим незадоволений обидвома сторонами. Для мене це одна з тих ситуацій, які б, краще, взагалі не траплялися.
ukurainajin: (Default)
2017-10-06 05:34 pm

«Хто ж мені скаже, який зараз рік???»

Наближається прем'єра «Сторожової застави». Ось і промо-акції розпочалися. Відео можна подивитися на фейсбуці.

ukurainajin: (Default)
2017-10-06 02:51 pm

Кожному своє«Коли донька вас питатиме, нащо треба вчитися… Покажіть їй цю картинку»
«Коли син вас питатиме, нащо треба вчитися… Покажіть йому цю картинку»
ukurainajin: (Default)
2017-10-06 12:32 am

Англійська мово! А-ха-ха, що ти робиш?! Припини!

Книгу сербської філологині Віолети Бабічь перекладено, як пишуть, п'ятнадцятьма мовами. Одна з них особливо вирізняється…Насправді ж, якщо я вірно зрозумів, праворуч — англомовний варіант для ОАЕ. Чесно кажучи, зважаючи на зміст, цікаво було би порівняти всі відмінності цієї версії (я знайшов лише одну сторінку, і суть там така сама, як на палітурці).
ukurainajin: (Default)
2017-10-05 04:58 pm

Оптимізація любові

Ну тепер точно «Украіна фсьо». Запасайтеся шумо- і жарозахисним обладнанням. Цікаво лише, як будуть враховувати тепер думку суспільства, коли ініціатива виходитиме не від нього.

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №6682 "Про гастрольні заходи в Україні", за яким російських артистів можна запрошувати в Україну лише після дозволу СБУ.
Про це повідомляє Еспресо.TV.

Цей законопроект підтримали 232 народних депутати.

Згідно з ухваленим законопроектом, якщо учасником гастролей буде громадянин країни-агресора, організатори повинні подати до СБУ запит про наявність чи відсутність підстав для недопущення його участі у гастрольному заході.

Також не допускається проведення гастрольних заходів, що популяризують або пропагують державу-агресора та її органи влади, представників органів влади держави-агресора та їхні дії, що створюють позитивний образ Росії.

„Забороняється проведення гастрольного заходу, учасником якого є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв‟, — йдеться у тексті закону.
ukurainajin: (Default)
2017-10-04 01:00 am

Налоговый релятивизм, или «Пока Ахметов не сидит»

Текст Вадима Фульмахта (tyler78) Налоговый релятивизм, или «Пока Ахметов не сидит».

Все чаще вижу тексты про "плохой народ" и "плохой средний класс", который не хочет платить налоги, но что-то требует от государства.
Поэтому я решил написать текст-faq, в котором по пунктам разобрал эту манипуляцию, цель которой состоит в обесценивании ответственности власти за свои провалы.

Многие слышали про «моральный релятивизм» в контексте российской пропаганды. Если коротко, суть морального релятивизма в том, чтобы размыть понятия правды и неправды: ведь если нет правды, то нет и правых, а если нет правых, то нет и виноватых.

Нет никаких общепринятых норм и принципов, а если есть - то все их нарушают, не только мы. Договоры не имеют значения, зато у каждого свои интересы, и каждый их защищает, как может. Все средства хороши, поэтому мы ни в чем не виноваты и никому не должны, что вы к нам пристали со своим Крымом, американцы Ирак бомбят и ничего.

Если вы общались с российскими ватниками, то должны знать симптомы этого заболевания: для него очень характерен перенос фокуса на второстепенные детали с приравниванием совершенно несопоставимых явлений.

Вы удивитесь, но и в Украине применяется подобная технология размывания ответственности релятивизмом.

Например, в случае с налогами.

Вместо того, чтобы сконцентрироваться на решении проблем государственной коррупции в космических масштабах, нас пытаются переключить, условно, на бабушек, которые не платят налоги, торгуя семечками.

Как будто бабушки – это такой условный Ахметов в миниатюре. И непосадка Ахметова не оправдывает злодеяния бабушек. Мы за равную ответственность всех граждан перед законом, ага.

По этой логике, граждане не имеют права требовать отчетов о государственных расходах от чиновников до тех пор, пока одни получают зарплаты в конвертах, а другие переходят дорогу на красный свет. Короче говоря, сидите и не отсвечивайте.

Так вот, это чистая демагогия и релятивизм. Разберем по пунктам.
Читати далі… )
ukurainajin: (Default)
2017-10-03 12:07 am

«Всё идёт по плану»

„но вы же понимаете, что на любых свободных выборах у нас победят фашисты, которые нас с вами с удовольствием повесят‟
Маргарита Симоньян, 2011


Тут у [personal profile] bytebuster у дайджесті з'явилася картинка з Маргаритою Симоньян, тою що очільниця «рашатудєй». Вперше побачив, яка вона на вигляд. Ну Симоньян як Симоньян. Ще одна без помітних рогів і без тавра диявола на обличчі. Воно й не дивно, не середньовіччя вже, за людей промовляють вчинки. А паненка має досить цікаві переконання. Принаймні мала їх у 2013, і це варто зацитувати заради ноуки. Прошу вибачення за вибірковість — як хочете повного контексту, то дивіться першоджерело (обережно, токсичний ресурс).

Я дійсно хочу це бачити… )

Розумно каже, з позиції відданого громадянина імперії. То їхня внутрішня справа, звісно, годувати свій імперський південь з метою асиміляції, хоча процес цей відбувається якось дивно: і годують, і асиміляція виходить лише на словах. А ще цікавіше, коли замість вливати кошти у націоналістично налаштований регіон з нього зі зброєю експортують «нерусских русских», щоби асимілювати їх і ними на чужій землі. Зі Штатами, бач, порівнює. Її американські друзі є прибульцями і добровільно асимілюються з історичними окупантами. Мадам взагалі не дивує, що на «этой нашей земле» їй треба когось асимілювати? Якщо вона зі своїм керівництвом застрягла у часі, то хай тоді вже звернеться до Штатів по давній досвід з асиміляції справжніх автохтонів. Бо з таким ліберальним відношенням згодом може й зворотнім ефектом накрити. А втім, всьо ідьот па плану, як співав Лєтов.
ukurainajin: (Default)
2017-10-01 09:15 pm

Акваріум

Знову я в гостях і знову бачу телевізор. Здається, я починаю розуміти, як це працює.
Я маю акваріум. У мене там живуть такі маленькі рибки з родини харацинових з роду, який акваріумісти узагальнено називають тетрами. Хто знається, розуміє. А ще там живуть прісноводні акваріумні креветки. І ще соми анциструси, яких простіше звуть прилипалами. До речі, ніхто не бажає допомогти урегулювати мою кризу перенаселення? Анциструсів вже занадто багато стало як на таку водойму…
Так от, харацинові вважаються наймиролюбнішими з усіх акваріумних малявок. І ось на моїх очах ці лапуськи наздоганяють нерозважливу креветку і рвуть її на шмаття. Ще раніше, було, ковтали цілком. А ґрунт у мене занадто легкий, ну такий тип для живлення рослин. І анциструси, як повиростали у кабанів, просто вимітають його легким рухом своїх хвостатих дуп. Я вже не кажу про їхню природну тягу до копальних робіт.
Що роблю з цим я. Влаштовую схованки для креветок і починаю більше годувати свій плавучий цирк. Сомам облаштовую штучні печери, встановлюю додатковий фільтр для мулу і планую під час реформ перейти на важкіший ґрунт.
Що роблять гості у студії по телевізору. Вони всі такі заслужені, хтось був міністром, хтось депутат і таке інше. Всі вони класно розповідають про зраду, про те, наскільки і чому все погано. Декому, якщо то не Дмитро Корчинський (цю людину я досі не можу осягнути розумом), я навіть вірю. Але… але… Ніхто з них не каже, що треба робити. І на виборах ніхто цього не каже. Отак просто по пунктах, де гайку крутити. Сама лише таємничість і зрада. Вибачте, я на розбудові держави знаюся гірше навіть за розбудову акваріуму. Не моя компетенція. Мені би почути дієву розумну пораду, а не порцію негараздів, які я і сам бачу. Чи мені на додачу до фахового напрямку і акваріуму треба ще у державне адміністрування податися? Чомусь це нагадує коментарі від випадкових перехожих про водорості на склі. На щастя, до мого акваріуму, вони доступу не мають. Проте у телекваріумі відводять душу.
ukurainajin: (Default)
2017-10-01 01:10 am

«Його окуляри таємничо лищать у темряві…»

Цікаві спостереження з глибини сибірських руд про вишкребок їхнього власного агітпропу, тисну лапу авторові. Повний опис тут, якщо хочете довідатися «про чё кино» цілком.

«Эпизод шестой. Ключевой. Над Крымом летят десятки вертолётов спасать Русский Мiръ. К причалу подходит корабль, из чрева которого один за другим выкатываются БТР-ы. Саня счастливо хохочет. Алена плачет. Пиманов или очень наивный человек или очень простой - этим фильмом он наделал делов для своего патрона ещё на одну Гаагу. Такие пустяки, как «народный референдум», в кино просто забыты - уже не до формальностей.
<…>
Эпизод седьмой. Алена расстается с Саней, пьёт водку из графина и рыдает. Саня находит ее и отводит куда-то в отель. Опять мирятся. Секс с ещё плачущей Алёной. Ну тут символика и образность окончательно зашкаливает. Сам того не понимая, Пиманов ввёл сцену изнасилования Украины Россией, да ещё и предложил - внимание! - насильнику посочувствовать. Что-то новенькое в виктимологии, согласитесь.»