ukurainajin: (Default)
ukurainajin ([personal profile] ukurainajin) wrote2025-02-18 07:14 pm

(no subject)

Цікаво, на чому навчатиметься ШІ, коли весь код створюватиме ШІ? 🙃

Ну й на додаток, я вже зараз, коли знаходжу СВІЖІ, начебто, статті про способи розв'язання певних задач, то дедалі частіше підозрюю, що й самі ці статті написано з використанням ШІ. Адже наведена в них інформація іноді виявляється… неактуальною вже декілька років. Іноді запропонований там підхід неможливо навіть фізично застосувати з сучасними засобами.
Після всього побаченого (зокрема й після особистого спілкування з ChatGPT по роботі) я дуже сумніваюся в анонсованому «помиранні середнього класу інженерів», буцімто, тепер один може замінити десятьох. Один з головою не замінить десятьох з головою, бо голова досі одна, а задач для голови так само десять. Гімнокодерів із задачами, для яких голова непотрібна — можливо.
kondybas: (Default)

[personal profile] kondybas 2025-02-18 06:46 pm (UTC)(link)
Тут є один тонкий момент. Більшість ІТ-технологій так чи інакше заточені під людину - тупу, непевну, здатну помилятися. Той же пайтон - це, якраз, мова, створена саме для мінімізації фактору людської тупизни при програмуванні. Включаючи строгу відбивку строчок для читабельності. Ну, і розподіл на процедурні, об'єктні, функціональні, декларативні мови - це все, аби запхати програмування у зрозумілі для людини парадигми.

Я підозрюю, що першим серйозним застосуванням ШІ буде створення середовища програмування, що буде з простої людської мови одразу генерувати процесорний бінарний код. І в архітектів просто відпаде потреба в натовпах молотобойців, що калапуцають код за спеками.
kondybas: (Default)

[personal profile] kondybas 2025-02-18 07:04 pm (UTC)(link)
Я, якщо чесно, навіть 5% часу не "працюю" в звичному сенсі того слова. От тільки я за минулий рік вніс десь із десяток змін у БД, причому кожна давала мінімум 2х приросту скорострільності. А в сумі (в добутку, насправді) вийшло приблизно 5000х - а це все означає відповідну економію на залізі та на девопсах. От тільки я більшу частину часу проводжу в читанні всього підряд по своєму фахові. Треную свою нейромережу. І коли виникає проблема - виникає й відчуття, що я десь щось таке вже колись бачив...
kondybas: (Default)

[personal profile] kondybas 2025-02-18 07:17 pm (UTC)(link)
Скоріш рефакторинг, але так, щоб не зачепити мідлвер та фронт.

[personal profile] biber551 2025-02-18 08:17 pm (UTC)(link)
Читав якось результати досліду, що людина вміє використовувати навички в одному для покращення навичок зовсім в іншій галузі. Наприклад вони чітко встановили що вміння фігурного вирізання ножицями чогось з паперу покращує водійські навички і навпаки
bytebuster: (ITCrowd-Cartoon)

[personal profile] bytebuster 2025-02-19 01:37 am (UTC)(link)
створення середовища програмування, що буде з простої людської мови одразу генерувати процесорний бінарний код

Вже. https://replit.com/
kondybas: (Default)

[personal profile] kondybas 2025-02-19 06:38 am (UTC)(link)
А воно вже генерує повний комплект тестів для покриття всього-всього? Вміє написати окремий модуль із бажаними енторфейсами?
bytebuster: (ITCrowd-Cartoon)

[personal profile] bytebuster 2025-02-19 11:36 am (UTC)(link)
повний комплект тестів
— не знаю. В оригінальній специфікації взагалі було вказано:
одразу генерувати процесорний бінарний код
…а якщо замовник хоче сорці і їхнє покриття — то вже чейндж реквест, який треба узгоджувати окремо. ;)
kondybas: (Default)

[personal profile] kondybas 2025-02-19 11:48 am (UTC)(link)
Так чи інакше, якщо раніше ще розробники знали, як працюють компілятори, то тепер ми йдемо до стану, коли ніхто не буде знати, як генерується код чорного ящика. Ми будемо лише знати - відповідає він спеку, чи ні. Та й то, якщо нам не набрешуть з тестами.