ukurainajin: (Default)
[personal profile] ukurainajin
Чи й собі придбати «Москаля»?.. Michał Gołkowski „Moskal”

Якщо мене спитати про літературу на тему «буремних дев'яностих», першим я пригадаю шпигунський бойовик «Ікона» Фредеріка Форсайта (1996). Там після захоплюючого порятунку Росії від неонацистів вирішено відновити монархію — задля остаточного залагодження політичної кризи. Форсайт тоді фантазував на відстань трьох-чотирьох років, та хто знає, у якому сенсі він помилився…

До чого тут дев'яності? Копався сьогодні у польській інтернет-крамниці — аж раптом… Я не дуже люблю «фантастику» такого типу, але ця книжка сама якось проситься до колекції. Може, вона навіть непогана. І зрештою просто цікаво, чому така назва.
Ось уривки з рецензії:

„Міхал Голковський — перекладач, мовознавець та письменник. Людина, яку, наче, не треба нікому представляти. На своєму рахунку він має вже сім написаних книжок, а невдовзі прем'єра восьмої. З кожною наступною видно, що автор не лише розвивається, але також витягує на світ божий щоразу дивніші та похмуріші теми. Був «Sztywny», в якому головний герой гинув уже на другій сторінці книги, був «Komornik» і неординарний підхід до апокаліпсису, а зараз настав час… «Москаля».
<…>
«Москаль» — це чергова книга Міхала Голковського, у якій письменник не звертається до простих тем, а розкриває перед читачем ті найтемніші, що дрімають на дні наших сердець. Показує, що влада спроможна зробити з людиною, і навіть не думайте, що от Ви не такі. Міхал доводить, що будь-хто, навіть ідеаліст, який б'ється за краще майбутнє, може зробитися безоглядним бізнесменом, готовим заради захисту влади та справ на будь-що. Безперечно, ця книга варта уваги, попри деякі дрібні вади.‟

„Michał Gołkowski – tłumacz, lingwista oraz pisarz. Człowiek, którego chyba przedstawiać nikomu nie trzeba. Na swoim koncie ma już siedem napisanych książek a wkrótce premiera ósmej. Z każdą kolejną widać, że autor nie tylko rozwija się, ale też wyciąga na światło dziennie coraz bardziej dziwne i mroczne tematy. Był Sztywny, w którym główny bohater ginął już na drugiej stronie książki, był Komornik i niecodziennie podejście do apokalipsy, a teraz przyszedł czas na… Moskala.
<…>
Moskal to kolejna książka Michała Gołkowskiego, w której pisarz nie sięga po łatwe tematy, lecz odsłania przed czytelnikiem te najmroczniejsze, jakie drzemią na dnie naszych serc. Pokazuje co władza jest w stanie zrobić z człowiekiem i nawet nie myślcie, że Wy tacy nie jesteście. Michał udowadnia, że każdy, nawet idealista walczący o lepsze jutro, może stać się bezwzględnym biznesmenem, który dla ochrony władzy i interesów jest gotów zrobić wszystko. Zdecydowanie jest to książka warta uwagi, pomimo pewnych drobnych wad.”

Хто це

ukurainajin: (Default)
ukurainajin

October 2017

S M T W T F S
12 3 4 5 67
8 91011 12 1314
15 16 1718192021
22232425262728
293031